Kto projektuje najlepsze drony?

Stany Zjednoczone przodują w wielu dziedzinach przemysłu. Podobnie jest z dronami – produkują jedne z najlepszych na świecie urządzeń. Ich nowoczesne sprzęty używane są nie tylko przez wojsko. Korzystają z nich także inne służby mundurowe, jak policja oraz straż.

Są też wykorzystywane do celów prywatnych ale i np. na farmach, kiedy zaginie jakieś zwierzę na wielohektarowym gospodarstwie – z pomocą drona szybko się odnajdzie. Drugą silną pozycję jeśli chodzi o produkcję dron zajmuje Izrael. Sprzedaje wysokiej jakości urządzenia nawet za trzydzieści milionów dolarów, podobnie jak Ameryaknie – choć Ci drudzy produkują też mniej zaawansowany technologicznie sprzęt za mniej niż dziesięć milionów dolarów za sztukę.

Wracając do dron izraelskich – najlepsze bezszelestne urządzenia mogą wyglądem przypominać niewielki samolot pasażerski. Jest tak samo skuteczny, doskonale przesyła informacje i działa albo za pomocą sterowania z bazy lub na zasadzie wcześniej nastawionej autonawigacji. W rankingu wysoko stoi także Polska. Inne kraje też próbują produkować drony, jednak długa droga przed nimi.

You may also like...