Najdłuższe paznokcie naturalne wcale nie muszą być piękne

Współczesne kobiety przykuwają dużą wagę do swojego wyglądu, twarz, włosy, a w szczególności paznokcie stają się ich wizytówką. Wszelkie możliwe kosmetyczne zabiegi, odżywki, żele, akryle, czy hybrydowe lakiery gwarantują niebywałe efekty.

Jednak utrzymanie długich paznokci bez ingerencji kosmetyków jest niemalże niemożliwe, ile razy płakałyśmy, gdy nasz centymetrowy paznokieć niefortunnie się złamał? Z tego względu kolejny rekord świata, jaki przytoczę zdaje się mieć dwuznaczne znaczenie.

Otóż zatwierdzono już kilka przypadków, zarówno wśród kobiet, ale także mężczyzn, którzy posiadają lub posiadali najdłuższe paznokcie na świecie. Aktualny rekord wynosi około trzysta centymetrów długości na każdej dłoni, co daje łączną ich długość, ponad sześć metrów długości. Warto dodać, że podobno panie są w stanie normalnie z nimi funkcjonować. Jednak w moim odczuciu wygląda to mało estetycznie i zapewne nie higienicznie. A tak na marginesie ile trzeba by było zużyć lakieru by je w całości wymalować?

You may also like...