Największa ładowarka z Teksasu

Firma LeTourneau Technologies Inc. mieszcząca się na terenie Teksasu, poszczycić się może wyprodukowaniem największej na świecie, przynajmniej na obecną chwilę, kołowej ładowarki.

Posiadająca możliwość załadunku 72 ton oraz ponad 40 m3 pojemności, jaką posiada będąca na jej wyposażeniu, łyżka, nosi nazwę Le Tourneau L-2350. Przy silniku o mocy 2300 KM, należy wlać do skrzyni biegów ponad 27 litrów oleju, aby możliwa był jej normalna praca.

Ze względu na swoje parametry oraz cenę nie znajduje się ona w seryjnej produkcji a wykonywana jest tylko na specjalne zamówienie klienta. Z tego tez powodu na świecie nie ma zbyt wielu egzemplarzy tejże maszyny.

Znajduje swoje zastosowanie przy obsłudze ciężkich, najcięższych wozideł technologicznych pracując w kopalniach odkrywkowych. 75 ton wszelkiego urobku to maksymalna nośność transportowa tej maszyny.

Ciekawostką jest fakt, iż jest to maszyna, która została wyposażona w największe na świecie opony. Waga jednej z nich to 6,8 tony plus oczywiście jeszcze waga felgi.

You may also like...