Rihanna

Rihanna, a właściwie Robyn Rihanna Fenty, to wokalistka, pochodząca z Barbados. Piosenkarka urodziła się w 1988 roku w miejscowości Saint Michael. Co ciekawe, jej matka jest Gujanką, natomiast ojciec posiada zarówno irlandzkie, jak i barbadoskie korzenie.

Głos artystki określa się jako mezzosopran, a dysponuje ona trzema oktawami. Jej utwory zaliczają się głównie do gatunków: pop, pop-rock, dance-pop, latynoski pop oraz dancehall. Jej debiutancka płyta „Music of the Sun” została wydana w 2005 roku.

Przyniosła ona artystce wielką popularność, trafiając do ogromnego grona odbiorców. Obecnie jednymi z najczęściej kojarzonych utworów Rihanny pozostaje jej pierwszy singiel „Pon de Replay”, „Unfaithful”, „Umbrella” oraz „Only Girl”. Wokalistka działa także aktywnie społecznie.

W 2006 roku założyła stowarzyszenie „Believe”, mające za zadanie pomagać potrzebującym dzieciom z całego świata. Cztery lata później dołączyła też do akcji „Teraz nadzieja dla Haiti”, wspierające osoby, które ucierpiały wskutek trzęsienia ziemi na Haiti. Co więcej, przekazała też około dwóch milionów dolarów na rzecz organizacji Wolf Haven International, działającej na rzecz ochrony wymierających gatunków wilków.

You may also like...