Skok z balonu – spadochron, bungee, a może lina

Lot balonem to niesamowite doznania, wspaniała przygoda i niezapomniane wrażenia. Jednak po kilkunastu lotach, niektórym może się to znudzić. Szczególnie tym, którzy szukają naprawdę dużej dawki energii i podniesienia poziomu adrenaliny do maksimum, polecam skoki prosto z unoszącego się nad ziemią balonu.

Oczywiście odbywa się to z zachowaniem wszelkich form bezpieczeństwa, w towarzystwie wykwalifikowanych osób, z odpowiednim do tego sprzętem. Możliwości mamy kilka, pierwsza najbardziej ekstremalna, to skok na uwięzi niczym skok na bungee. Kolejną możliwością jest wykonanie skoku ze spadochronem, który zawsze odbywa się w tandemie z przeszkolonym instruktorem.

Istnieje jeszcze możliwość wykonania skoku z balonu do wody, co wydaje mi się być dość niebezpieczną opcja, może dlatego też nie jest tak popularna. Natomiast dla mniej odważnych, a jednak żądnych przygód osób, polecam spokojne zjazdy z kosza balonu na linie, które są najbardziej popularną formą opuszczenia kosza balonowego. Wszystkie te dodatkowe atrakcje wymagają przede wszystkim odwagi, która jest niezbędna do wyjścia z kosza unoszącego się kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Dlatego też przyda się tutaj także odrobina sprawności fizycznej, a przede wszystkim całkowity brak lęku wysokości. Oprócz wspomnianej dawki adrenaliny i fantastycznej przygody, takie skoki wyzwalają wiele emocji, zupełnie zmieniają człowieka, inaczej patrzy się na problemy, stresy, można powiedzieć, że jest w pewnym sensie dobrym lekarstwem.

You may also like...