Robbie Williams

Robert Peter Williams, znany wielkim scenom jako Robbie Williams, to brytyjski wokalista, dawniej należący do grupy Take That, w której debiutował. Urodził się w 1974 roku w Stoke-on-Trent.

Przez lata swojej kariery wykonywał przede wszystkim utwory, należące do gatunku pop, a w szczególności pop klasyczny, pop alternatywny, dance pop, britpop oraz contemporary pop. Obecnie jest znany z takich przebojów, jak „Angels”, „Have You Met Miss Jones” oraz „I Will Talk and Hollywood Will Listen”.

Dziś posiada fanów na całym świecie. Pierwszym utworem, wykonywanym przez wokalistę, był cover George’a Michaela „Freedom ‘90”.

Najważniejsza w rozpoczęciu kariery solowej była jednak wydana w 1997 roku płyta „Life Thru a Lens”, na której znajdowały się utwory, tworzone przez samego artystę i Guye’a Chambersa. W 2002 roku piosenkarz postanowił sobie zrobić przerwę od pracy muzycznej.

Później ukazał się album Escapology, na którym umieszczone zostały autorskie piosenki Williamsa, powstałe dzięki jego samodzielnym staraniom.

You may also like...