Zanim wsiądziesz – co wato wiedzieć

Lot balonem niezależnie, czy będzie odbywał się nad morzem, górskimi szczytami, czy malowniczymi jeziorami, zawsze musi odbywać się w ściśle określonych warunkach, a podczas lotu należy przestrzegać wszelkich zasad i regulaminu. Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest podstawowa zasada, która dotyczy obecności pilota w koszu. Nie ma możliwość odbycia lotu bez kompetentnej, upoważnionej do tego osoby.

Jeżeli nie ukończyło się kursu na pilota, nie można odbyć indywidualnej podróży. Dlatego też przed rozpoczęciem lotu, warto upewnić się, że taka osoba jest z nami, a najlepiej sprawdzić uprawnienia firmy oraz ich opinie jeszcze przed rezerwacją. Zawsze mamy możliwość sprawdzenia ważnej legitymacji, a każdy z pilotów ma obowiązek ją nam pokazać bez żadnych wyjątków.

Jeżeli już mamy pewność, że czuwa nad naszym bezpieczeństwem ktoś kompetentny, może ze spokojem wejść do kosza. Jednak tam, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem, należy zawsze słuchać wszystkich poleceń, nie wychylać się za mocno, szczególnie pilnować dzieci. Pod żadnym pozorem nie należy się wspinać na boki kosza, czy linowe umocowania.

Oczywiście chyba nie należy wspominać, że osoby z lękiem wysokości nie powinny w ogóle wsiadać. Jednak zdarzają się przypadki,w których owe osoby myśląc, że jakoś to będzie, decydują się na lot. Niestety tym samym psują sobie, a przede wszystkim innym uczestnikom zabawę, gdyż nie da się tak po prostu opuścić kosza, kiedy tylko się chce.

Dlatego warto zawsze sprawdzić wszystkie czynniki, które czyniłyby lot balonem niebezpieczną przygodą.

You may also like...